20 ciekawych sposobów spędzenia czasu w domu
Lifestyle

20 ciekawych sposobów spędzenia czasu w domu

Patrząc przez okno, mam wrażenie, że świat się zatrzymał. Wszyscy żyją koronawirisem i wałkują bez przerwy ten sam temat, ale nie ma się co dziwić. Każdy się boi, ale panika nie jest dobrym rozwiązaniem. Jednak dla własnego dobra i innych lepiej zostać w domu i unikać większych skupisk ludzi. Nie narzekajcie, tylko pomyślcie o osobach, które nie mogą pozwolić sobie na dwutygodniową kwarantannę, chociażby ze względu na wykonywany zawód. Nie chodzi tylko o lekarzy, pielęgniarki, sanitariuszy… Oczywiście wszystkim pracownikom medycznym należy się ogromny szacunek za ich poświęcenie. Jednak jest jeszcze wiele osób, które wykonują pozornie mało znaczące zawody, ale w dobie kryzysu okazuje się, że są niezbędni i nie mają możliwości wykonywania pracy zdalnej. Potraktujcie to jako luksus, że możecie zostać w domu i zatroszczyć się o swoje zdrowie! Dlatego bądźcie wdzięczni, zaakceptujcie ten czas i postarajcie się go wykorzystać jak najlepiej. Jest masa rzeczy, na które wcześniej nie mieliście czasu, więc spróbujcie wyciągnąć z tej sytuacji coś dobrego. Wiem, że łatwo powiedzieć, trudniej zrobić, dlatego przygotowałam dla Was 20 propozycji na ten trudny okres.

 

1. Czas dla najbliższych!

Na co dzień mamy go tak mało, że teraz warto skorzystać z nadmiaru wolnego czasu.

 

2. Nadrób książkowe zaległości

To idealny czas na przeczytanie książek, które już od dawna zalegają na półkach. 

 

3. Obejrzyj coś

Internet to istne bogactwo. Warto wygodnie usiąść na kanapie z kubkiem ciepłej herbaty lub czegokolwiek i nadrobić filmowe zaległości. Jeśli nie masz pomysłów, zajrzyj na moje filmowe i serialowe propozycje [123456].

 

4. Zrób porządek w szafie

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, więc pora na porządki.

 

5. Wysprzątaj mieszkanie

Ale nie „na odwal się”, tylko „porządnie” jak do programu Perfekcyjna Pani Domu. Takie porządne ogarnięcie mieszkania spowoduje, że lepiej się w nim poczujesz.

 

6. Napraw coś, co czeka już od bardzo dawna

Może będą to drzwiczki od kuchennej szafki? Zawsze jest coś do naprawienia, więc nie czekaj dłużej i weź się do roboty, albo pogoń męża. Koniec wymówek na brak czasu.

 

7. Przemebluj pokój, łazienkę, korytarz

Czasami nie trzeba dużego remontu, tylko mały lifting wnętrza.

 

8. Popląsaj w rytm ulubionej muzyki

Tutaj nie liczą się umiejętności, ale czysta przyjemność.

 

9. Zrób sobie domowe SPA

Poświęć czas tylko sobie. Zrób peeling, nałóż maseczkę, zrelaksuj się i odpocznij.

 

10. Weź długą i gorącą kąpiel

Zwłaszcza z dodatkiem ulubionej soli lub olejków eterycznych.

 

11. Uporządkuj komputer.

Foldery, pliki, zdjęcia, muzykę, dokumenty, faktury. Od dawna zabieram się do tego.

 

12. Przejrzyj i uporządkuj stare zdjęcia

Te w tradycyjnej formie ułóż w albumach, a te cyfrowe spróbuj skatalogować w foldery. Zrób też koniecznie kopie zapasowe!

 

13. Poznaj nowe blogi

Poszukaj miejsc, które Cię zainspirują i dadzą Ci radość. Dobrego nigdy za wiele!

 

14. Poćwicz swoją kreatywność w kuchni

To dobry moment, aby poeksperymentować w kuchni. Coś z niczego do jedzenia – tak, to jest możliwe! Wystarczy odrobina kreatywności, chęci i oryginalny pomysł. 

 

15. Zrób listę

Co Cię męczy? O czym marzysz? Jestem w tym kiepska, ale listy porządkują i oczyszczają głowę.

 

16. Przejrzyj swoje rachunki

To dobry moment, aby usiądź i na spokojnie przyjrzeć się swoim opłatom. Być może twoje zużycie wody lub prądu jest zbyt duże? Warto to przemyśleć i zastanowić się nad zminimalizowaniem swoich rachunków.

 

17. Poćwicz na macie

W domu też możesz poćwiczyć, wystarczy tylko chcieć. A jeśli nie wiesz jaki zestaw ćwiczeń wybrać, poszukaj inspiracji na YouTube.

 

18. Zrób kurs online

Bez wychodzenia z domu znajdziesz rozwijające kursy na prawie każdy temat. Nie wszystkie są za wielką kasę, są też takie za darmo lub za grosze. Na mnie czeka kurs „Jak Nauczyć Się Tworzyć Strony Na WordPress w Kilka Godzin…”

 

19. Przesadź kwiaty doniczkowe

Za przesadzanie roślin doniczkowych najlepiej zabrać się wczesną wiosną, ale możemy zacząć już pod koniec lutego. Więc jeśli masz zapas ziemi, nie ma co czekać.

 

20. Nic nie rób 

Zaparz swoją ulubioną herbatę i pozwól sobie odpocząć. Takie nic nie robienie to świetny reset dla mózgu! Potem sami zobaczycie, że pomysły wpadają do głowy jak zwariowane. 

 

To byłoby na tyle. A Wy jakie macie play na najbliższe tygodnie? Uściski i trzymajcie się zdrowo!

Mam na imię Agnieszka i bardzo się cieszę, że udało Ci się trafić do mojego świata. Uwielbiam dobrą herbatę, koty i prostotę w każdej kwestii. A Ty co lubisz?

24 komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.