3 rzeczy, które denerwują mnie w sieciówkach
Lifestyle

3 rzeczy, które denerwują mnie w sieciówkach

3 rzeczy, które denerwują mnie w sieciówkach
 
Przed świętami jak i teraz panuje szał zakupowy. Wcześniej kupowaliśmy prezenty dla swoich bliskich, a teraz korzystamy z przecen, które nas kuszą na każdym kroku. W mojej szafie też zaczęło się trochę dziać. Co prawda nie jest to rewolucja, ale odrobinę zaniedbałam swoją garderobę. Staram się sukcesywnie wprowadzić coś nowego do swojej szafy. Wolę uniknąć kupowania podobnych rzeczy, dlatego wyznaczam sobie limity na zakupach. Nie przepadam za zakupami online, dlatego jak chcę sprawić sobie coś nowego to muszę udać się do sklepu, ale tylko wtedy, gdy mam wenę zakupową. Nie przepadam zbytnio za tłumami ludzi przeciskającymi się i za tym całym harmidrem panującym w galeriach handlowych. Wiadomo, idziemy do galerii handlowej, więc idziemy do sieciówki. Należę do grona osób, które nie mogą sobie pozwolić na ubrania od Chanel, Prady, Gucci, czy innej mega drogiej marki. Są jednak rzeczy, które denerwują mnie w sieciówkach.
 

1. Pseudo obniżki

Nie lubię przepłacać, dlatego często kupuję ubrania na wyprzedażach, bo czemu by nie kupić czegoś fajnego po niższej cenie? Niestety sieciówki nie zawsze postępują fair i często są to pozorne wyprzedaże, albo cena jest tylko nieznacznie niższa i wabi nas tylko napis „SALE”. Kilka razy tak zrobiłam, że jak przed świętami coś mi się szczególnie spodobało to czekałam na przecenę, a potem czekało mnie tylko rozczarowanie. Otóż pierwsza cena była tak zamazana, że nie dało się jej odczytać, a cena po promocji była taka sama jak przed świętami. No cóż, przez takie pseudo obniżki siecówki żerują na naszej naiwności, dlatego warto być uważnym. Oczywiście nie mam zamiaru rezygnować z wyprzedaży, bo czasami można upolować naprawdę coś fajnego za niską cenę, ale trzeba robić to z głową. 

2. Kilometrowe metki

To jest to co zawsze mnie irytuje. Nie lubię metek, gryzą mnie i zawsze się ich pozbywam. Nie zawsze jest to takie łatwe i trzeba robić to ostrożnie, żeby nie zniszczyć ubrania. Mam już na to swoje patenty. Jednak przy pozbywaniu się metek zawsze się zastanawiam po co mi przy bluzce lub swetrze taka książka w kilku językach. Mąż się śmieje, że po to abym mogła sobie poczytać jak będzie mi się nudziło.

3. Cena nieadekwatna do jakości

Cena nie zawsze idzie w parze z jakością. To wszystko dlatego, że płacimy za metkę, która i tak mnie strasznie denerwuje i z chęcią się jej pozbywam. Oczywiście nie można wszystkiego generalizować i mówić, że wszystko jest złe. Złotym środkiem jest uczenie się na własnych błędach i czytanie metek.
 

Mimo, iż sieciówki mnie denerwują i tak nic z tym nie zrobię. Można oczywiście przerzucić się na second handy lub mniejsze butiki, ale nie zawsze tam znajdę to czego akurat szukam. Zakupy online też u mnie odpadają, bo zanim coś kupię to chcę tego dotknąć i przymierzyć, a bawienie się w odsyłanie nie jest dla mnie.

 

Ciekawa jestem czy jest coś, co Was denerwuje w sieciówkach?

Mam na imię Agnieszka i bardzo się cieszę, że udało Ci się trafić do mojego świata. Uwielbiam dobrą herbatę, koty i prostotę w każdej kwestii. A Ty co lubisz?

19 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.