5 francuskich filmów idealnych na babski wieczór
Lifestyle

5 francuskich filmów idealnych na babski wieczór

Kochane kobietki dziś Nasze Święto! Życzę Wam wszystkiego najlepszego, spełnienia wszystkich marzeń zarówno tych malutkich jak i tych troszkę większych, samych cudownych chwil, miłości, zrozumienia, samych życzliwych ludzi wokół siebie, dużo uśmiechu i pozytywnego myślenia każdego dnia w roku. Z okazji Dnia Kobiet przygotowałam dla Was 5 propozycji moich ulubionych francuskich filmów, które umilą Wam wieczór. Kolejność oczywiście przypadkowa. 

Coco Chanel
Coco Chanel (Coco avant Chanel)

Przepiękna Audrey Tautou i niezwykle wzruszająca historia o pozornie chłodnej i niezwykle utalentowanej ikonie stylu, czyli Coco Chanel. Film ukazuje trudne dzieciństwo i młodość Coco, jej skrytą potrzebę miłości oraz upór w dążeniu do niezależności w świecie zdominowanym przez mężczyzn.

Miłość aż po ślub

Zabawna francuska komedia o przepięknej i pechowej wedding plannerce Juliette, której walą się na głowę codzienne problemy. Na domiar złego, kiedy już spotyka tego jedynego, okazuje się, że jest zaręczony i w dodatku mus zająć się organizacją jego ślubu. Uwielbiam ten film za fajne poczucie humoru i cudowne krajobrazy południowej Francji.

Moje skarby

Moje skarby
Dwie przyrodnie siostry, zupełne przeciwieństwa charakterów i ojciec, światowej klasy złodziej. Lekka i zabawna czarna komedia, która może nie należy do tych górnolotnych, ale na relaks i poprawę humoru nadaję się w sam raz. Świetna gra Jeana Reno w towarzystwie pięknych kobiet, spora dawka humoru i przepiękne zimowe widoki górskie.

Spódnice w górę
Spódnice w górę

Ta komedia może wydawać się niektórym zbyt zwariowana i feministyczna, ale bardzo dobrze spełnia swoją rozrywkową funkcję. 11 różnych historii przesiąkniętych kobiecością. Losy bohaterek przeplatają się w zgrabny sposób i do tego przepiękne paryskie kadry. Ta romantyczna atmosfera na tle chaosu i dziwnych problemów kobiet świetnie się uzupełnia. Świetnie się na nim bawiłam i obejrzę nie jeden raz.

Seks, miłość i terapia

Zwariowana i lekka komedia o seksoholiku i wiecznie niezaspokojonej nimfomance. Ona kokietuje na wszelkie sposoby, On natomiast broni się jak może, ale czy skutecznie? Całość jest lekka, niezwykle zabawna i co najważniejsze nie ma żadnej wulgarności, tylko smaczna pikanteria.

Dorzucie coś od siebie, a może któryś z tych filmów zapadł Wam w pamięci?

Mam na imię Agnieszka i bardzo się cieszę, że udało Ci się trafić do mojego świata. Uwielbiam dobrą herbatę, koty i prostotę w każdej kwestii. A Ty co lubisz?

30 komentarzy

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.