7 zasad słonecznej pielęgnacji

7 zasad słonecznej pielęgnacji

Pogodę mamy iście letnią, można by rzec, że wręcz tropikalną. Warto pamiętać o kilku zasadach słonecznej pielęgnacji, aby cieszyć się wolnym czasem i uniknąć niepotrzebnego cierpienia. Nieodpowiednia pielęgnacja w okresie letnim może również przyczynić się do późniejszych konsekwencji, chociażby w postaci przebarwień posłonecznych.  

Zasada nr 1: Chroń skórę przed UV

Kremy z filtrem UV to podstawa. Odkąd zmagam się z przebarwieniami nie wychodzę z domu bez nałożenia mojego ulubionego kremu i oczywiście w odpowiedniej ilości. Pamiętaj, że nie ma wydajnych kremów z filtrem. Jeśli nałożysz mniejszą ilość kremu, to twoja skóra nie jest dostatecznie chroniona. Zapamiętaj sobie raz na zawsze, że promieniowanie słoneczne to jeden z największych wrogów twojej skóry, a kremy z filtrem nie tylko chronią przed poparzeniem, przebarwieniami, ale i przed zmarszczkami. Dlatego zapobiegaj niż lecz, a kremy w filtrem stosuj przez cały rok. 

Zasada nr 2: Nawilżaj

Nie zapominaj o nawilżeniu, bo kąpiele słoneczne powodują, że twoja skóra szybko traci nawilżenie. Sama po sobie widzę, że kiedyś w okresie letnim praktycznie wcale nie stosowałam balsamów i kremów do ciała, bo uważałam, że nie ma takiej potrzeby. Teraz już bez nich się nie obejdzie, mimo, iż się nie opalam. Mam swoje ulubione balsamy, które świetnie sprawdzają się latem i wiosną. Sięgam wtedy po te lżejsze, a unikam olejków i bardzo treściwych kremów, bo powodują wysyp krostek na mojej skórze.  

Zasada nr 3: Pij dużo wody

Twój organizm potrzebuje sporo płynów, zwłaszcza przy takich temperaturach. Nie tylko jest to ważne dla twojego zdrowia, ale też dla skóry. Jeśli chcesz, aby była w dobrej kondycji to zadbaj również o jej wewnętrzne nawilżenie. Taka ciekawostka jeśli często boli Cię głowa to zacznij pić więcej wody, bo twój organizm może dawać Ci znak, że jest odwodniony. Zalecane jest picie dziennie ok. 2-3 litrów płynów, ale tę ilość trzeba modyfikować w zależności od prowadzonego stylu życia i pory roku. 

Zasada nr 4: Unikaj alkoholu

Latem uważaj na alkohol w kosmetykach, bo składnik ten uwrażliwia skórę na działanie promieni słonecznych. Możesz nabawić się wtedy trudnych do usunięcia przebarwień. Zrezygnuj też z perfum, które są na bazie alkoholu, a zamiast nich sięgaj po odświeżające mgiełki, które nie tylko ładnie pachną, ale też przynoszą ukojenie.

7 zasad słonecznej pielęgnacji

Zasada nr 5: Noś czapkę lub kapelusz

Jeśli planujesz dłuższy pobyt na słońcu to zadbaj również o swoją głowę. Jest to bardzo ważne ze względu na możliwość wystąpienia niebezpiecznego dla zdrowia, a nawet życia udaru cieplnego.

Zasada nr 6: Chroń oczy przed UV

Okulary przeciwsłoneczne z filtrami nie tylko są modnym dodatkiem, ale również mają za zadanie chronić oczy przed promieniowaniem UV. Pamiętaj, że mocne słońce niszczy wzrok i uszkadza siatkówkę

Zasada nr 7: Szukaj cienia

Warto zatroszczyć się o swoje zdrowie i nie narażać się niepotrzebnie na działanie słońca zwłaszcza, kiedy świeci ono najsilniej, czyli między 11 a 15. Jeśli w tych godzinach chcesz spędzić czas aktywnie, to wybieraj miejsca zacienione. 

♥ ♥ ♥
 

Znacie już moje sposoby na słoneczną pielęgnację. Ciekawa jestem jakich Wy zasad przestrzegacie i co najlepiej się u Was sprawdza? Koniecznie dajcie znać. 

PS. Jeśli uważasz, że ten wpis może być pomocny i przydatny dla innych, udostępnij go na swoim profilu w mediach społecznościowych. Dziękuję!

Aga

Mam na imię Agnieszka i bardzo się cieszę, że udało Ci się trafić do mojego świata. Uwielbiam dobrą herbatę, koty i prostotę w każdej kwestii. A Ty co lubisz?

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *