9 rzeczy do zrobienia wiosną
Lifestyle

9 rzeczy do zrobienia wiosną

 
Wiosna to moja ulubiona pora roku. Wszystko budzi się do życia, drzewa zielenieją, a widok kwitnących magnolii zapiera dech w piersiach. Muszę przyznać, że ostatnio zaczęła u mnie kuleć organizacja, ale zaczęłam nad tym pracować. Doskonale sprawdzają się u mnie karteczki, na których zapisuję sobie wieczorem listę rzeczy do zrobienia następnego dnia. Dzięki temu nie zapominam o ważnych rzeczach i mam większą motywację. Dlatego w tym roku zrobiłam listę wiosennych planów i postanowień. Większość punktów z wpisu Jak przygotować się do wiosny? jest już odhaczona, ale postanowiłam pójść o krok dalej i dopisałam parę typowo wiosennych  punktów i ostro zabieram się do roboty! Warto przysiąść i poświęcić chwilę na sporządzenie takiej listy marzeń, bo samo myślenie o tym, co mamy w planach dodaje skrzydeł!
 
1. Popracować nad organizacją
Nie chodzi tutaj o zaplanowanie sobie całego życia, że obowiązki i rzeczy, które powinnam załatwić. Pora skończyć z robieniem ważnych rzeczy na ostatnią chwilę, bo wtedy tylko niepotrzebne nerwy. Zaczęłam od listy rzeczy do zrobienia na każdy dzień. Uważam, że wiosna to idealny czas, aby wziąć się w garść i zacząć się lepiej organizować. Lepiej szybko odhaczyć punkty z listy i mieć więcej czasu dla swoich bliskich i samej siebie.
 
2. Pić więcej wody
Wyrobienie w sobie nawyku regularnego picia odpowiedniej ilości wody jest naprawdę trudna. Złapałam się na tym, że znowu zaczęłam pić zdecydowanie za mało wody i sięgałam po nią dopiero wtedy, gdy zasychało mi w gardle. Zaczęłam pracować nad tym. Rano piję na czczo szklankę wody z cytryną. W lodówce w domu i w pracy mam pokrojoną w plasterki cytrynę i pomarańczę. Dzięki temu o wiele bardziej mi smakuje. Muszę pilnować, żebym nie wróciła do złych nawyków, bo naprawdę zaczęłam czuć się lepiej.
 
3. Więcej ruchu 
Wraz ze zmianą pogody postanowiłam, że częściej będę wybierać się na spacery i pora wreszcie kupić rolki. Ten zakup odkładam już od jakiegoś czasu. Zaczęłam też pracować nad swoją kondycją w domu razem z Chodakowską. 
 
4. Pić zdrowe koktajle na drugie śniadanie
Chcę wyrobić sobie nawyk picia smoothie. Trochę u mnie jeszcze kuleje to postanowienie, ale uważam, że to świetny pomysł na drugie śniadanie i jakie zdrowe. Mój organizm na pewno będzie mi wdzięczny na systematyczne dostarczanie mu takiej bomby witaminowej. Nie musi to być codziennie, ale 3-4 razy w tygodniu zrobi wielką różnicę. 
 
5. Mieć w domu świeże kwiaty
Nieważne czy cięte, czy polne, ale świeże kwiaty w wazonie wprowadzają do domu wiosenną aurę. To niesamowite jak jeden bukiet potrafi odmienić wnętrze.   
 
6. Przygotować mini ziołowy ogródek na balkonie
W tym roku postanowiłam założyć na balkonie mini ziołowy ogródek: bazylia, mięta, pietruszka, koperek itd. Po co kupować w sklepie skoro można mieć na balkonie pod ręką. Nie trzeba mieć zaraz ogrodu, żeby zafundować sobie kilka doniczek z ziołami.
 
7. Osiatkować balkon
Kot w domu to i nowe zasady. Ciepło się zrobiło to i kotek z chęcią poleniuchowałby na balkonie, ale nie zapominajmy o instynktach. Dla bezpieczeństwa naszego pupila warto osiatkować balkon. Jeśli zamówimy siatkę i zrobimy to sami to koszty będą naprawdę niewielkie, w porównaniu do czyhającego zagrożenia i konsekwencji. Również warto zapoznać się z listą kwiatów, które są bezpieczne dla kotów, aby balkon był naprawdę przyjazny i bezpieczny dla naszych pupili.
 
8. Ogarnąć zdrowie i lekarzy
Muszę nadrobić zaległe wizyty lekarskie. Zacznę od podstawowych badań, które w tamtym roku zaniedbałam. Ze zdrowiem nie ma żartów. Skupiłam się na swoim mężu, bo nie jest zbyt różowo i przez to zapomniałam o sobie. Trochę też problemy finansowe były powodem, że moje badania zeszły na dalszy tor. 
 
9. Wybrać się na ekstremalne zwiedzanie Zamku Moszna 
Ta wycieczkę odkładamy już jakiś czas. Mieliśmy pojechać w wakacje, ale jakoś nie było nam po drodze. Teraz pora nie czekać na urlop, tylko w weekend zrobić sobie mały wypad na ekstremalne zwiedzanie Zamku Moszna. Trochę dreszczyku emocji nie zaszkodzi.  
 
Być może dopiszę jeszcze co nieco do swojej listy. W większości na liście znajdują się dla mnie same przyjemności, więc z chęcią będę odhaczać kolejne punkty i pozycje.
 
♥ ♥ ♥ 

Ciekawa jestem, czy Wy planujecie rzeczy, które chcielibyście zrobić tej wiosny? Dajcie znać w komentarzach jakie punkty umieścilibyście na swojej liście!

Mam na imię Agnieszka i bardzo się cieszę, że udało Ci się trafić do mojego świata. Uwielbiam dobrą herbatę, koty i prostotę w każdej kwestii. A Ty co lubisz?

3 komentarze

  • Paulenta

    Też sumuję sobie wszystkie plany jakie mam na dana porę roku 🙂 I pokrywają się punkty 1,3, 8 i trochę 4, ale właśnie w tej chwili robię to na pierwsze śniadanie. Ujęcie takich zamierzeń na blogu to fajna sprawa, bo zawsze można do tego wrócić i sprawdzić ile udało się zrealizować. Byłam w szoku ile udało mi się zrobić jesienią, choć nie pamiętałam do końca, co było na liście

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.