balkon bezpieczny dla kota
Poradnik

Balkon bezpieczny dla kota

balkon bezpieczny dla kota

Decydując się na kota, jesteśmy za niego odpowiedzialni i naszym obowiązkiem jest zadbanie o jego bezpieczeństwo. Niektórzy to bagatelizują i powtarzają, że kot przecież spada na cztery łapy. Bez względu na to, na którym piętrze mieszkamy i czy nasz pupil jest skoczny czy nie, powinniśmy osiatkować balkon. Mimo, iż nasz mruczek jest słodką przylepą to wierzcie mi, że widok owada lub ptaka powoduje, że budzi w nim się instynkt łowcy. Niejednokrotnie widziałam jak widok muszki powoduje gwałtowne ożywienie się Iskierki. Taka pogoń może skończyć się mniej lub bardziej groźną kontuzją lub ucieczką w popłochu. Jeśli nawet upadek zakończy się szczęśliwie, to w nieznanym miejscu kot gubi się, nie mogąc znaleźć powrotnej drogi. Po co więc przysparzać sobie zmartwień, a naszemu pupilowi niepotrzebnego stresu i cierpienia.

balkon bezpieczny dla kota

Jak osiatkować balkon?

Z powodzeniem sami możemy osiatkować balkon i zapewniam Was, że nie jest to trudny wyczyn. Wystarczą dobre chęci i pomysł. Można też skorzystać z usług specjalnej firmy montażowej, ale wychodzi to znacznie drożej. Nasz balkon jest malutki, nie chcieliśmy też wiercić otworów w ścianie, bo nie jest to nasze mieszkanie. Mąż wpadł na pomysł, aby zrobić  stelaż z rurek PCV i na tym przymocować siatkę. Wszystko kosztowało nas  w granicach 100 – 120 zł, z czego najdroższe były rurki PCV. Siatkę można zamówić przez Internet. Koszt oczywiście zależy od wielkości balkonu i możliwości montażu. 

Pamiętajcie, też że koty uwielbiają ostrzyć sobie pazurki. Warto, więc wstawić na balkonie drapak lub zwykły pieniek, który będzie dodatkową atrakcją. 

Kwiaty

Drugą kwestią, aby balkon był bezpieczny dla naszego pupila to są kwiaty. Koty uwielbiają podgryzać i testować rośliny. W tym roku nie posadziłam pelargonii, które są niesamowicie łatwe w uprawie, ale niestety są trujące dla mruczków. Warto zapoznać się z listą kwiatów bezpiecznych dla kotów. 

balkon bezpieczny dla kota

W tym roku postawiłam na aksamitki i dzwonek dalmatyński (odm. Get Mee). Zobaczymy jak będą rosły. Z aksamitkami wiem, że nie będzie problemu, bo są naprawdę mało wymagające. W tym roku mój balkon nie jest tak strojny jak w poprzednich latach, ale jest za to bezpieczny dla Iskierki. Decydując się na kota zauważyłam, że moje priorytety znacznie się zmieniły.

♥ ♥ ♥ 
Podsumowując jeśli się naprawdę kocha swojego zwierzaka, to jest się w stanie dla niego zrobić naprawdę wszystko.

Mam na imię Agnieszka i bardzo się cieszę, że udało Ci się trafić do mojego świata. Uwielbiam dobrą herbatę, koty i prostotę w każdej kwestii. A Ty co lubisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.