Lifestyle

Dlaczego warto zdrowo się odżywiać?

Argumentów przemawiających za zdrowym i rozsądnym odżywianiem jest wiele i dla każdego będzie ważne co innego. Wiele razy borykałam się z wahaniami wagi i mimo to, iż wiedziałam, że należy zdrowo się odżywiać dla swojego zdrowia i tak nie mogłam się powstrzymać przed spożywaniem niezdrowych posiłków. Czara gorczycy się przelała, gdy kolejna para spodni robiła się za ciasna i kupowałam coraz to luźniejsze ciuchy. Wtedy postanowiłam zmienić swoje nawyki żywieniowe, unikając tłustych i niezdrowych potraw. Do tej pory pamiętam jak czułam się po obfitej, tłustej uczcie i gdy zjadłam za dużo. Takie jedzenie powoduje, że jesteśmy ospali, zmęczeni i nic nam się nie chce. Oto 7 argumentów, które skutecznie zmotywowały mnie do zdrowego odżywiania:
  1. ATRAKCYJNE I ZGRABNE CIAŁO
  2. PRAWIDŁOWA WAGA
  3. ŻEBY KUPOWAĆ SOBIE TO, CO MI SIĘ PODOBA
  4. DOBRE SAMOPOCZUCIE I DUŻE POKŁADY ENERGII
  5. ZDROWSZA CERA
  6. OBNIŻONY POZIOM CHOLESTEROLU I CIŚNIENIA KRWI
  7. ZDROWSZE SERCE

Wiadomo zmiana trybu życia na początku jest trudna i trzeba dużo motywacji i samozaparcia, ale ile satysfakcji sprawia jak zbędne kilogramy znikają. Początki są zawsze trudne, ale teraz nie wyobrażam sobie, żebym mogła wrócić do swoich poprzednich nawyków żywieniowych. Dzięki temu, że zaczęłam zdrowo się odżywiać udało mi się zrzucić 11 kg, lepiej się czuję i mogę kupować ubrania, które naprawdę mi się podobają, a nie takie, które przykrywają mankamenty mojej figury. Czuję się pewniej i o wiele lepiej w swoim ciele. Stan mojej cery również znacznie się poprawił. O wynikach badań już nie wspomnę, poziom cholesterolu znacznie się obniżył. Muszę się jednak przyznać, że lubię jedzenie typu fast food i raz w miesiącu sobie pozwalam, na takie małe „grzeszki”. Wszystko jest dla ludzi i raz na jakiś czas, ale nie za często można sobie pozwolić na małą rozpustę.

Podsumowując jeśli zależy nam na tym, aby być zdrowszym i lepiej wyglądać warto zacząć zdrowiej się odżywiać. Ja zaczęłam i żałuję tylko tego, że tak późno dojrzałam do tej decyzji. 

 
 

Mam na imię Agnieszka i bardzo się cieszę, że udało Ci się trafić do mojego świata. Uwielbiam dobrą herbatę, koty i prostotę w każdej kwestii. A Ty co lubisz?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.