gdzie kupować taniej leki
Poradnik,  Zdrowie

Jak kupować taniej leki? Czy wiesz, że nie musisz przepłacać w aptece?

 

Kiedyś tematem przepłacania w aptece zbytnio się nie interesowałam. Po wyjściu od lekarza z receptą udawałam się do najbliższej apteki i po prostu kupowałam przepisane mi leki. Czasami klęłam pod nosem, że tyle muszę zapłacić, ale co zrobić skoro trzeba.

Z biegiem czasu pojawiły się apteki internetowe i zaczęłam zamawiać na ich stornach dermokosmetyki, witaminy lub inne leki bez recepty, na które mogłam chwilę poczekać. Zamówienie odbierałam w pobliskiej aptece, aby nie płacić za przesyłkę.

 

Ale co jeśli potrzebujemy leki na receptę i to jak najszybciej?

Tym tematem zaczęłam się szczególnie interesować, kiedy mojego męża po zabiegu dopadła zatorowość płucna. Leki wychodziły drogo, bo nawet w granicach 400 zł, a były naprawdę niezbędne. Lekarz wypisujący receptę poradził mężowi, aby szukał promocji, bo niekiedy można trafić, że lek jest o wiele tańszy niż w cenie regularnej. Bardzo zaciekawił mnie ten temat. Jak to jest, że w aptekach są różne ceny? Niestety niejednokrotnie się przekonałam, że można nieźle przepłacić. Warto też zaznaczyć, że pod żadnym pozorem nie można kupować leków w podejrzanych sklepach, czy na targu. W końcu chodzi o nasze zdrowie, a może nawet życie. Jednym ze sposobów nieprzepłacania za leki jest kupowanie tańszych zamienników. Wiele osób zwłaszcza starszych z tego korzysta.

 

Co zrobić, jeśli takiego zamiennika nie ma?

Szukając w różnych aptekach internetowych leku Xarelto natknęłam się na bardzo fajną stronę, która naprawdę bardzo ułatwiła nam życie, a mianowicie strona GdziePoLek.pl. Strona umożliwia sprawdzenie, gdzie możemy natychmiast otrzymać potrzebny lek i który można zarezerwować. Niestety nie dotyczy to wszystkich aptek, ale jakieś ułatwienie jest. Ogromnym atutem tej strony jest udostępnianie cen leków przez sporą część aptek. Po zalogowaniu się, wybraniu miasta i wpisaniu leku, wyskakuje nam lista aptek. Fajne w tym wszystkim jest to, że nie musimy się martwić, że nam ktoś wykupi lek. Po zarezerwowaniu czeka na nas do następnego dnia, do godzin zamknięcia apteki. Dając przykład w aptekach, w których byliśmy Xarelto 20 mg 28 tabletek kosztowało w granicach 200 zł w zależności od apteki, a po znalezieniu tej strony udało się znaleźć lek nawet za 130 zł. Bardzo duża różnica, prawda? Oczywiście ceny leków też się zmieniają, ale dzięki tej stronie udaje nam się porównywać ceny. Uważam, że należy dzielić się takimi wynalazkami ułatwiającymi życie. Mam nadzieję, że ten wpis będzie dla Was przydatny. 

♥ ♥ ♥

A Wy macie swoje sposoby na kupowanie tańszych leków? Znacie inne strony godne polecenia?

Mam na imię Agnieszka i bardzo się cieszę, że udało Ci się trafić do mojego świata. Uwielbiam dobrą herbatę, koty i prostotę w każdej kwestii. A Ty co lubisz?

2 komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.