Jak kupować taniej leki? Czy wiesz, że nie musisz przepłacać w aptece?

Kiedyś tematem przepłacania w aptece zbytnio się nie interesowałam. Po wyjściu od lekarza z receptą udawałam się do najbliższej apteki i po prostu kupowałam to co było mi przepisane. Czasami klęłam pod nosem, że tyle musiałam zapłacić, ale cóż skoro trzeba było to kupiłam.

Z biegiem czasu jak pojawiły się apteki internetowe to zaczęłam zamawiać na ich stornie dermokosmetyki, czy jakieś witaminy lub inne leki bez recepty, na które mogłam chwilę poczekać. Zamówienie odbierałam w aptece, która była najbliżej, aby nie płacić za przesyłkę. Ale co jeśli potrzebujemy leki na receptę i to jak najszybciej?

Tym tematem zaczęłam się szczególnie interesować, kiedy mojego męża po zabiegu dopadła zatorowość płucna. Leki wychodziły drogo, bo nawet w granicach 400 zł, a były naprawdę niezbędne. Lekarz wypisujący receptę poradził mężowi, aby szukał promocji, bo niekiedy można trafić, że lek jest o wiele tańszy niż w cenie regularnej. Bardzo zaciekawił mnie ten temat. Jak to jest, że w aptekach są różne ceny? No niestety już niejednokrotnie się przekonałam, że można nieźle przepłacić. Teraz już wiem, że apteka, która znajduje się niedaleko mnie jest jedną z droższych i udaję się tam tylko wtedy kiedy jest to naprawdę konieczne.

Jednym ze sposobów nieprzepłacania za leki jest kupowanie tańszych zamienników. Wiele osób zwłaszcza starszych z tego korzysta, ale co zrobić jeśli takiego zamiennika nie ma?

Ostatnio podczas rozmowy z koleżanką z pracy powiedziałam jaki mam patent i bardzo ją to zaciekawiło. Stwierdziłam, że poruszę ten temat na blogu, bo niejednej osobie może się przydać. Nadmieniam, że pod żadnym pozorem nie można kupować leków w podejrzanych sklepach internetowych, czy na targu, a tylko i wyłącznie w aptekach.

Szukając w Internecie po różnych aptekach internetowych leku Xarelto natknęłam się na bardzo fajną stronę, która naprawdę bardzo nam ułatwiła życie, a mianowicie strona GdziePoLek.pl. Strona umożliwia nam sprawdzenie, gdzie możemy natychmiast otrzymać potrzebny lek, który można zarezerwować. Dodatkowym atutem tej strony jest to, że większość aptek udostępnia ceny leków. Po zalogowaniu się, wybraniu miasta i wpisaniu leku, wyskakuje nam lista aptek. Fajne w tym wszystkim jest to, że nie musimy się martwić, że nam ktoś wykupi lek, bo po internetowym zarezerwowaniu czeka na nas do następnego dnia do godzin zamknięcia apteki. Dając przykład w aptekach, w których byliśmy Xarelto 20 mg 28 tabletek kosztowało w granicach 400-350 zł w zależności od apteki, a po znalezieniu tej strony udało się znaleźć lek nawet za 150 zł. Bardzo duża różnica, prawda? Oczywiście ceny leków też się zmieniają, ale dzięki tej stronie Xarelto udaje nam się teraz kupować w granicach 180-150 zł. Uważam, że należy dzielić się takimi swoimi wynalazkami ułatwiającymi życie. Mam nadzieję, że ten wpis będzie dla Was przydatny.

♥ ♥ ♥

A Wy macie swoje sposoby na kupowanie tańszych leków? Znacie inne strony godne polecenia?

Aga

Mam na imię Agnieszka i bardzo się cieszę, że udało Ci się trafić do mojego świata. Uwielbiam dobrą herbatę, koty i prostotę w każdej kwestii. A Ty co lubisz?

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. Dużo osób pyta jak korzystać z apteki internetowej i czy warto. Ja głównie zamawiam mleko dla dziecka i witaminy dla mnie i żony i kupuję o połowę taniej niż w sklepie stacjonarnym, bo wyszukuję różnych promocji, więc warto napewno

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *