jak wytrzymać na diecie
Poradnik,  Zdrowie

Jak wytrzymać na diecie? Moje 7 sprawdzonych sposobów

Dieta bardzo często kojarzy się z głodówkami. Ważne nie stosować rygorystycznych diet, które są tylko na jakiś czas, a potem wracać do poprzednich nawyków. Jeśli chcesz cieszyć się zgrabną sylwetką nie tylko przez jakiś czas, nie możesz podchodzić do zdrowego odżywania jako coś strasznego i tylko na chwilę. Na początku oczywiście nie jest różowo i do dzisiaj zdarzają się dni, kiedy mam ogromne napady łakomstwa i z chęcią wciągnęłabym coś mega niezdrowego. Na szczęście mam na to swoje sposoby. Oczywiście zdarzają się też dni kiedy pozwalam sobie na małe odstępstwa, ale to tylko raz na jakiś czas. Najważniejsze to zachowanie umiaru i zdrowy rozsądek. Zmierzając do sedna poniżej kilka punktów, które sprawiają, że jest mi o wiele łatwiej w trudnych chwilach.

1. Wyprowadź śmieciowe jedzenie z domu

Po co się kusić. W chwilach zwątpienia, gdy pod ręką będą niezdrowe przekąski i słodycze do których masz słabość najprawdopodobniej po nie sięgniesz. Dlatego najlepszym sposobem, aby powstrzymać się przed jedzeniem kalorycznych łakoci jest nieposiadanie ich w domu. Jeśli jednak mieszkamy z kimś, kto je słodycze lub inne niezdrowe produkty dobrze byłoby, aby umieścić jej w miejscu do którego dostęp będzie znacznie ograniczony. 

 

2. Gotuj zdrowiej, ale smacznie 

Nie ma nic gorszego niż jedzenie bez wyrazu mimo, że jest zdrowe. Zmieniając swój tryb życia zaczęłam dużo eksperymentować w kuchni, odchudzać posiłki i poznawać nowe przyprawy i przepisy. Dzięki temu nie wyobrażam sobie teraz powrotu do moich poprzednich nawyków żywieniowych, bo to co teraz jemy naprawdę nam smakuje i sprawia, że czujemy się o wiele lepiej.

 

3. Nie głoduj

Głodzenie się nie jest dobrym rozwiązaniem, no wtedy co trochę zagląda się do lodówki i podjada dodatkowe przekąski, a i tak dalej nie zaspokoisz swojego apetytu. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest jeść regularnie i takie porcje posiłków, które będą sycące. Nie należy jednak przesadzać. Mamy się najeść, ale nie przejść.

 

4. Pij wodę i napoje niesłodzone 

Woda nie tylko oczyszcza organizm, ale też sprawa, że czujemy się mniej głodni. Ja niestety mam problem z piciem wody i czasami nawet o tym zapominam, dlatego trzeba znaleźć swój złoty środek. O wiele bardziej mi smakuje woda po dodaniu mięty do butelki, wtedy z chęcią po nią sięgam. Jesienią i zimą często sięgam po herbaty, które nie słodzę. Długo przyzwyczajałam się do tego, ale teraz nie wyobrażam sobie picia słodkiej herbaty czy kawy. To moja kolejna wygrana walka z cukrem.

 

5. Pamiętaj, dlaczego to robisz

W chwilach zwątpienia warto sobie przypomnieć dlaczego to robimy. Jak mam sięgnąć po jakiś batonik zaczynam rozważać to, czy warto i dlaczego tak naprawdę zaczęłam się odchudzać. W moim przypadku nie tylko chodziło o zgrabną sylwetkę i pozbycie się kompleksów. Również aspekty zdrowotne spowodowały, że postanowiłam zmienić swoje życie na lepsze. Moje wyniki znacznie się poprawiły, pozbyłam się nadwagi, a i wysiłek fizyczny nie jest już dla mnie problemem.

 

6. Nie poddawaj się, kiedy zrobisz coś źle

Do dzisiaj zdarzają mi się  złe dni, podczas których zjadam więcej, niż powinnam. No cóż mówi się trudno i trzeba z tym żyć dalej. Kiedy mam taki dzień obżarstwa to na drugi dzień rekompensuję to np. wysiadając z tramwaju dwa przystanki dalej, aby zrobić sobie dłuższy spacer. Od razu mam lepsze samopoczucie i budzi się we mnie walka, że dam radę, nie należy się podawać i odkładać tej walki do następnego tygodnia. To głupie i bez sensu, żeby dawać za wygraną po jednej małej porażce. Każdy ma swój zły dzień, trzeba tylko uparcie dążyć do celu.

 

7. Pozytywne nastawienie

Po co rozpamiętywać cały dzień o tym, że jesteśmy na diecie. Oczywiście zdarzają się gorsze chwile i to nawet bardzo często zwłaszcza w początkowej fazie odchudzania. U mnie wyglądało to tak, że zakładałam słuchawki i oglądałam teledyski z pięknymi i szczupłymi tancerkami i piosenkarkami, wyobrażając sobie, że niedługo i ja będę mogła się cieszyć zgrabną figurą. Naprawdę to mi bardzo pomagało. Może głupi sposób, ale działa.

 
Powodzenia! Dajcie znać jakie są Wasze sposoby.

Mam na imię Agnieszka i bardzo się cieszę, że udało Ci się trafić do mojego świata. Uwielbiam dobrą herbatę, koty i prostotę w każdej kwestii. A Ty co lubisz?

2 komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.