jakich kosmetyków nie używam
Lifestyle,  Uroda

Jakich kosmetyków nie używam?

W drogeriach czyhają  na nas przeróżne specyfiki, a ich producenci obiecują nam cuda wianki. Bywając w drogeriach staram się zachować zdrowy rozsądek. Jak każda kobieta uwielbiam testować nowości, ale mam na swojej liście produkty do pielęgnacji twarzy i ciała, których nie używam, bo według mnie nie warto. Nie lubię wydawać za dużo pieniędzy na kosmyki. Mam świadomość, że często się zdarzało, że niektóre zakupy kosmetyczne były pod wpływem chwili, a potem zalegały na półce w łazience, zajmując tylko miejsce i zbierając kurz. Uważam też, że nie ma sensu robienie kosmetycznych zapasów.

Oczywiście jest to subiektywna lista produktów, których nie stosuję. Mam świadomość, że wszystkie jesteśmy inne i mamy różne potrzeby również te kosmetyczne i coś, co jest niezbędne dla jednej kobiety, może okazać się całkowicie nieprzydatne u innej. Przy każdym wymienionym przeze mnie kosmetyku, którego nie używam, wyjaśnię przyczynę takiego stanu rzeczy. Ciekawi? Zapraszam na wpis.

Kosmetyki do pielęgnacji, których nie używam:

1. SUCHY SZAMPON

Zamiast suchego szamponu możemy użyć z powodzeniem skrobię ziemniaczaną lub kukurydzianą. Nie używam tego kosmetyku nie dlatego, że stosuję naturalny zamiennik, ale mam tak mocno przetłuszczające się włosy i użycie takiego szamponu nic mi nie daje. Muszę myć włosy codziennie i już.

2. KREM DO DEPILACJI

W przypadku depilacji jestem tradycjonalistką i najczęściej używam maszynki do golenia. Z kolei jeśli chodzi o depilację twarzy chodzę do kosmetyczki na wosk. Jestem wrażliwa na ból i wolę oddać się w ręce specjalistki. Kremy do depilacji nigdy nie budziły mojego zainteresowania i przyznam, że nawet ich nie testowałam i nie sądzę aby ten stan rzeczy uległ zmianie. Wolę inne metody na pozbycie się niechcianych włosów z ciała.

3. PUNKTOWY ŻEL NA PRYSZCZE

Zamiast dziwacznych wysuszaczy używam spiritus lawendowy, który można nabyć w aptece. Stosowany jest do odkażania otarć  skóry i naskórka, doskonale dezynfekuje zmienione trądzikowo miejsca. Nie podrażnia skóry i kosztuje parę groszy. 

4. SZAMPON Z ODŻYWKĄ 2 W 1

Lubię używać oddzielnie szamponu i odżywki. Produkt 2 w 1 za bardzo obciążyłby moje przetłuszczające się włosy. Do tego mam tendencję do łupieżu dlatego szampony 2 w 1 nie są dla mnie.

5. KREM WYSZCZUPLAJĄCY

Wierzę w wygładzającą i ujędrniającą moc kosmetyków do ciała, ale kremy wyszczuplające zupełnie mnie nie przekonują. Moim zdaniem żaden krem, nawet regularnie stosowany nie odchudzi naszego ciała. Podstawą ładnej sylwetki jest dla mnie zdrowa dieta i ruch, a nie specyfiki w formie balsamu czy kremu.

♥ ♥ ♥
 

Cieszy mnie, że w sklepach możemy znaleźć coraz więcej dobrych kosmetyków, które mają nie tylko ładne opakowania, ale i świetny skład. Jestem ciekawa, czy używacie któregoś z kosmetyków, który znajduje się na mojej liście? Jeśli tak, dajcie znać, jak u Was się on sprawdza!

Mam na imię Agnieszka i bardzo się cieszę, że udało Ci się trafić do mojego świata. Uwielbiam dobrą herbatę, koty i prostotę w każdej kwestii. A Ty co lubisz?

One Comment

  • coosure

    tego wszystkiego co wypunktowałaś stosuje tylko i wyłącznie suchy szampon, sprawdza się dobrze w pośpiechu lub nieprzewidzianych wyjściach 🙂 reszta jest mi znana tylko z nazwy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.