jesień
Lifestyle

Jesienna checklista

Jesień nastała już na dobre. Nawet trzeba było wyciągnąć z szafy cieplejsze kurtki. Lubię kiedy drzewa oblepione są kolorowymi liśćmi, a światło cudownie mieni się wśród jarzębiny i kasztanów. Niestety ostatnio przeważa deszczowa aura, a wtedy jest zimno, mokro i nieprzyjemnie. Na szczęście weekend jest ciepły i słoneczny i kolejne dni też się takie zapowiadają, więc nie ma co narzekać, bo będzie można nacieszyć się promieniami słońca. Ostatnio przeglądając swoją szafę stwierdziłam, że pora spisać listę typowo jesiennych rzeczy do zrobienia.

1. Zrobić porządki w szafie

Już czas najwyższy na porządki w szafie i te typowo letnie ubrania wyeksmitować na wyższe półki, bo i tak nie założę ich przez kilka najbliższych miesięcy.

 

2. Wybrać się na mały shopping

Nie wiem jak to jest u Was, ale w mojej szafie brakuje ubrań jesienno – zimowych i jak sięgnę pamięcią zawsze tak było. Bardzo mało mam swetrów, bo ciężko mi dogodzić. Nie mogą być gryzące ani za grube, tylko takie w sam raz i milusie. Ostatnio jednak jestem zmarzluchem i najchętniej wskakiwałabym w jeansy, botki i przyjemny dla ciała golf.

 

3. Wypić pysznego grzańca

Jejku, nawet nie pamiętam kiedy piłam takiego pysznego grzańca, a na samą myśl, aż ślinka cieknie. Za alkoholem nie przepadam, ale dobrym winem półwytrawnym i grzańcem nie pogardzę.

 

4. Zaliczyć jak najwięcej spacerów

Ale takich, po których ma się różowy nos i pije ochoczo rozgrzewającą herbatę. Nawet w zimne dni warto wystawić nos za drzwi i wybrać się na długi spacer, należy tylko odpowiednio się ubrać i wtedy nawet deszcz nie stanowi przeszkody. Całkiem niedawno na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych zakończyła się budowa parku linearnego, którego elementem jest ścieżka pieszo-biegowa dostępna dla wszystkich bezpłatnie i przez cały rok. Ścieżka ma długość ok. 3,5 kilometra i jest rzut beretem ode mnie, więc to zadane mam ułatwione, bo uwielbiam tam spacerować.

5. Spróbować nowego smaku herbaty

Byłam kawoszem, ale do czasu, bo po wakacjach coś mi się pozmieniało i przerzuciłam się na herbaty. Uwielbiam te ziołowe, a moje ulubione to rumianek z gruszką, rumianek z trawą cytrynową, czystek i oczywiście gojnik, o którym poczytacie TUTAJ. Warto jednak poznawać nowe smaki, bo z czasem mogą nam spowszechnieć, dlatego mam ochotę na jakąś nową mieszankę.

 

6. Zrobić sobie wagary, a co!

Ostatnio mam wielką ochotę na takie wagary, ale się jeszcze powstrzymuję. Fajnie byłoby tak w deszczowy i pochmurny dzień wziąć urlop na żądanie i zostać w domu. Ot taki prezent dla samej siebie! Wtedy spędziłabym dzień na leniuchowaniu w towarzystwie koca i kota. Taka nagła, niezaplanowana ucieczka może wprawić w doskonały nastrój.

 

7. Odczepić się od siebie

Warto odpuścić, wyluzować i nie mieć z tego tytułu wyrzutów sumienia. Po co analizować, dlaczego zrobiłam tak a nie inaczej, albo co inni sobie o mnie pomyśleli. Kurcze, życie jest zbyt krótkie, żeby marnować czas, który tak szybko ucieka i siły na takie bzdety. Nie jest to łatwe zadanie, ale warto ćwiczyć.

 

8. Obejrzeć nowy serial

Skończyłam oglądać stary i kultowy serial „Seks w wielkim mieście”, a teraz przydałoby się poszukać czegoś nowego, ale również lekkiego i optymistycznego. Nie mam ochoty na przytłaczające historie pełne smutku i cierpienia. Najchętniej obejrzałabym coś w stylu „Durrellowie”, bo to niezwykle ciepły serial z pięknymi widokami słonecznej wyspy Korfu.

 

Tak właśnie wygląda lista moich jesiennych planów. A Wy jakie macie pomysły na jesień? Może niektóre zostały już zrealizowane?

Mam na imię Agnieszka i bardzo się cieszę, że udało Ci się trafić do mojego świata. Uwielbiam dobrą herbatę, koty i prostotę w każdej kwestii. A Ty co lubisz?

26 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.