Kobiety są z Wenus, a mężczyźni z Marsa

Kobiety są z Wenus, a mężczyźni z Marsa…

Kobiety są z Wenus, a mężczyźni z Marsa
Kilka dni temu był Dzień Kobiet, a dzisiaj jest Dzień Mężczyzn, dlatego przychodzę do Was z wpisem o różnicach między płciami. Oczywiście wszystko na wesoło, trochę stereotypowo i z życia wzięte.   

1. Kwestia kolorów

Ona: odróżnia chabrowy, ecru, fuksję, kamelowy czy grafitowy i jeszcze dużo więcej innych odcieni i barw. 
On: odróżnia czarny, biały, czerwony, zielony i zastanawia się jaka jest różnica między kremowym a ecru. 

2. Ilość kosmetyków

Ona: ma tony kosmetyków, a to krem na dzień i na noc, krem pod oczy, balsam do ciała, krem do stóp, liczne kosmetyki do demakijażu. Nie będę wymieniać dalej, bo lista jest naprawdę długa.  
On: jemu do szczęścia potrzebna jest: maszynka do golenia, szczoteczka i pasta do zębów, żel do kąpieli, szampon i ręcznik.

3. Ubrania

Ona: co jakiś czas odświeża swoją garderobę i nie rzadko ma tyle ubrań, że nie mieszczą się w szafie. 
On: tak bardzo lubi swoje ubrania, że czasami trudno nazwać je już ubraniami.

4. Szykowanie się 

Ona: szybko nakłada ubranie, ekspresowo wykonuje makijaż, jedną ręką maluje rzęsy, drugą wrzuca rzeczy do torebki, jednocześnie zakłada buty i omiata wzrokiem mieszkanie, czy wszystko jest wyłączone, zamknięte i bezpieczne.
On: czeka przed drzwiami, głośno dzwoniąc kluczami. 

5. Poczucie porządku

Ona: lata ze ścierką i innymi akcesoriami jakieś 2-3 godziny.
On: ogranicza się jedynie do umycia naczyń, czasami poodkurzania i koniec jego sprzątania. 

6. Wstawianie prania

Ona: przez hasło „wstawić pranie” zrozumie posegregowanie ubrań kolorami, włączenie pralki, rozwieszenie ich, a gdy wyschną poskładanie i odłożenie do szafy. 
On: dla niego „wstawić pranie” to wrzucenie do pralki całej zawartości kosza na pranie bez względu na kolory i włączenie pralki, a pozostały proces to 3 różne zadania.  

7. O rzeczach 

Ona: wie gdzie jest wszystko, bo każda rzecz ma swoje miejsce.
On: nie stara się tego zapamiętać, bo i tak jego kobieta go poinformuje gdzie jest szukany przez niego przedmiot.

8. Gotowanie

Ona: stara się tak to wszystko zorganizować, aby wszystko na bieżąco zmywać i żeby kuchnię nie ogarnął chaos. 
On: jak gotuje wszystko dookoła jest brudne łącznie z podłogą i kuchenką. Zbiera też górę naczyń, bo przecież się nie rozdwoi. 

9. W trakcie choroby

Ona: chora kobieta wciąż wykonuje swoje domowe obowiązki i nierzadko musi się jeszcze zajmować swoim „obłożnie chorym” mężem, który potrzebuje koca, herbatki i bóg wie co jeszcze.  
On: chory mężczyzna to umierający mężczyzna, nawet jeśli ma tylko stan podgorączkowy. 
Każda płeć ma swoje własne, niezgłębione tajemnice. Zarówno kobiety jak i mężczyźni mają swoje za uszami. Jeśli się kogoś kocha, to po postu się przymyka oko na niedoskonałości. Różnice między kobietą a mężczyzną powodują też, że jest ciekawiej. Dodacie coś od siebie? W jakich sytuacjach różnice między płciami uwydatniają się najmocniej? 

20 thoughts on “Kobiety są z Wenus, a mężczyźni z Marsa…

  1. Oj jaki nudny byłby świat, gdyby i kobiety i mężczyźni byli tacy sami 😀 No i nie wiem ile bym wytrzymała, gdyby mój facet zachowywał się jak kobieta 😀 No i kto by mnie poganiał, gdy mamy wyjść na miasto?

  2. Super wpis 😀 Zebrałaś takie najbardziej znane, powiedzmy stereotypy i w sumie widzę w tym wiele prawdy. Jak popatrzę na chłopaków moich sióstr, to wiele się zgadza 😀 No u dziewczyn tak samo 😉
    Pozdrawiam!

  3. Co do prania to się u mnie nie zgadza, bo mój mąż ładnie wszystko segreguje i to on robi pranie, odkąd jestem z nim 2 lata, jeszcze nie dotykałam pralki, a nigdy nic się nie zafarbowało :)4
    Ale w trakcie choroby to idealnie się zgadza, bo zwykle przeziębienie a mężczyzna wręcz leży i błaga o pomoc 😉

    1. Tylko pozazdrościć 🙂 Raz poprosiłam swojego męża o zrobienie prania, to jak zobaczyłam, że pakuje do pralki białe, czarne i kolorowe, to aż złapałam się za głowę. W tym przypadku pasuje powiedzenie "czego Jaś się nie nauczy tego Jan nie będzie umiał".

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *