komedie o kobietach
Lifestyle

Komedie o kobietach i dla kobiet – moje 5 propozycji

 
Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet przygotowałam dla Was 5 propozycji moich ulubionych komedii o kobietach. Filmy dla kobiet nie zawsze muszą oznaczać ckliwy romantyzm i wyciskające łzy melodramaty. Wręcz przeciwnie, kobiece kino może być pełne rumieńców i dawki świetnego humoru. 
 

Zmowa pierwszych żon (1996)

 
Wątpię, że któraś z Was nie oglądała tego filmu. Trzy przyjaciółki porzucone przez swoich mężów łączą siły i planują zemstę. Morał tej komedii jest taki, że z kobietami nie należy zadzierać, bo naprawdę potrafią dopiec i to bardzo boleśnie. 
 

Dziewczyny z kalendarza (2003)

Świetna komedia z potężną dawką humoru o kobietach w średnim wieku, które w szczytnym celu przezwyciężają swój wstyd przed nagością i wydają kalendarz ze swoimi nagimi zdjęciami. A to wszystko po to, by pozyskać fundusze na funkcjonowanie miejscowego szpitala. 
 

Lejdis (2008)

Historia jest prosta: przyjaciółki, jeszcze z czasów dzieciństwa, trzymają się razem i wspierają się w codziennym życiu. Obejrzałam naprawdę dużo razy i mogę śmiało stwierdzić, że jest to idealna propozycja na babski wieczór. 
 

Inna kobieta (2014)

Fajna lekka komedia o żonie i kochance, ale jak się potem okazuje nie tylko o jednej. Kobiety zaprzyjaźniają się i wspólnie planują zemstę na niewiernym mężczyźnie. Może i nie jest to kino wysokich lotów, ale według mnie bardzo dobry film na poprawę humoru.
 

Pozycja obowiązkowa (2018)

Więcej o tym filmie pisałam TUTAJ. Jest to komedia o lekkim zabarwieniu erotycznym z wyśmienitą obsadą. Jeśli jeszcze nie widziałyście tej komedii, to pora nadrobić zaległości. 
 
Pewnie znalazłoby się jeszcze pełno innych propozycji kobiecych komedii, ale to moja ulubiona Top 5 do której chętnie wracam. Dorzucie coś od siebie, a może któraś z tych komedii zapadła Wam w pamięci? 
 

Mam na imię Agnieszka i bardzo się cieszę, że udało Ci się trafić do mojego świata. Uwielbiam dobrą herbatę, koty i prostotę w każdej kwestii. A Ty co lubisz?

15 komentarzy

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.