Na słodko

Lekki deser jogurtowy z poppingiem


Lubię desery i proste rozwiązania. Unikam słodkich śniadań, bo dzięki temu nie mam potem zachcianek na słodycze. Zdarzają się takie dni, że mam ochotę na coś słodkiego  i sięgam wtedy po zdrowe rozwiązania. Długo nie mogłam przekonać się do poppingu, czyli amarantusa ekspandowanego. Popping kupiłam już jakiś czas temu w Rossmannie na promocji i czekał sobie grzecznie na swoją kolej. Przekonałam się do niego robiąc dietetyczne kokosanki (KLIK) i coś czuję, że będzie często wykorzystywany do zdrowych i lekkich deserów.

Przypomnę, że amarantus ekspandowany czyli tzw. popping jest bardzo podobny do dmuchanego ryżu i ma neutralny smak. Możemy dodawać go do jogurtów, płatków, owoców lub nawet traktując jako samodzielną przekąskę, lekko posłodzoną miodem lub syropem klonowym.


Dzisiaj propozycja szybkiego i prostego deseru na bazie jogurtu naturalnego. Ostatnio dostałam od mamy mus malinowy domowej roboty. Pewnie jest posłodzony białym cukrem, ale jeśli chodzi o maliny to nic mnie nie odstraszy zwłaszcza, że są to maliny niepryskane z ogrodu rodziców. Taki mus świetnie nadaje się to jogurtów i dzięki malinom deser jest lekko kwaskowy i nie za słodki. Po prostu pycha.

Składniki na 1 porcję:

  • 6 łyżek gęstego jogurtu naturalnego
  • 4 łyżki musu malinowego lub innej ulubionej konfitury,
  • 4 łyżki poppingu z amarantusa
  • ulubiona substancja słodząca (opcjonalnie, domowy mus był słodzony, więc już niczym nie dosłodziłam deseru)
  • kilka ulubionych orzechów do posypania (u mnie nerkowca)


Sposób przygotowania:

  1. Deser robimy warstwowo: na dno pucharka nakładamy 3 łyżki musu malinowego, 3 łyżki jogurtu naturalnego i 3 łyżkami poppingu.
  2. Teraz polewamy kolejną porcją jogurtu naturalnego, na to nakładamy 1 łyżkę musu malinowego, 1 łyżkę poppingu i posypujemy orzechami.

Smacznego!

♥ ♥ ♥

Mam na imię Agnieszka i bardzo się cieszę, że udało Ci się trafić do mojego świata. Uwielbiam dobrą herbatę, koty i prostotę w każdej kwestii. A Ty co lubisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.