Side

Migawki z wakacji #2019 – Turcja, Side

Z wakacjami tak to już jest, że szybo się kończą i trzeba wrócić do rzeczywistości. Na całe szczęście pozostają wspomnienia i zdjęcia.

Side
Side

W tym roku postanowiliśmy nie liczyć na łut szczęścia jeśli chodzi o pogodę i wybraliśmy słoneczną Turcję i pełne uroku Antyczne Side. Miejsce jest naprawdę świetne, a poza amfiteatrem pozostałą część antycznych ruin można odwiedzić za darmo. 

Side
Side

W te wakacje naprawdę odpoczęłam i zrelaksowałam się. Było gorąco i sporo plażowania. Trzeba było uważać też na palące słońce. W trakcie naszego 7-dniowego pobytu zużyliśmy 250 ml kremu z filtrem 50+, a mimo to wróciliśmy opaleni, ale nie spieczeni. 

Side
Side

Dla mnie Side to jedno wielkie muzeum na wolnym powietrzu. Wystarczy wyjść z hotelu, aby znaleźć się przy murach pamiętających czasy starożytnego Rzymu. A gdy zapada zmrok miasto zaczyna tętnić pełnią życia. 

Side
Side

Piękne zachody słońca

Są tu piękne zachody słońca. Najpierw łagodne promienie malują ciepłym światłem kolumny świątyni, aby za chwilę zniknąć w morskich falach. Przy takiej scenerii warto się wybrać na rejs statkiem. 

Side
Side

Niezliczona ilość sklepów i restauracji

Można tu kupić dosłownie wszystko. Stragany poprzeplatane są licznymi barami i uroczymi restauracjami. Najbardziej rzucają się w oczy podróbki znanych marek. Warto jednak zwrócić uwagę na wyroby, które kojarzą się z miejscem w którym jesteśmy. Turcja jakby nie patrzeć, jest krajem orientalnym. 

Side

Podsumowując, ten wyjazd był bardzo udany. Odpoczęłam od trosk codziennego życia, gotowania, prania i sprzątania. Bardzo ciężko było wrócić i długo nie mogłam się pozbierać. Do tej pory nie mogę uwierzyć, że październik tuż tuż.

15 thoughts on “Migawki z wakacji #2019 – Turcja, Side

  1. To prawda wakacje szybko się kończą , tak samo jak rożne podróże, ale na szczęście zostają wspomnienia, zdjęcia a czasem filmy więc możemy do nich wracać kiedy tylko chcemy 🙂
    Cudwne zdjęcia 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *