idealny poranek
Poradnik

Moje 5 sposobów na udany poranek

idealny poranek

Moje poranki w 2016 r. były bardzo zaspane. W zasadzie nie odczuwałam żadnej przyjemności z podniesienia się z łóżka. Sposób w jaki zaczynamy dzień jest bardzo ważny. Dlatego jednym z moich postanowień noworocznych było znalezienie sposobu na mój idealny początek dnia. Każdy z nas może mieć swój sposób. Dla jednego będzie to długie wylegiwanie się w łóżku, dla drugiego poranny jogging. Przecież to jak wyglądają moje poranki zależy tylko ode mnie. Choć nie mam wpływu na losowe sytuacje, to jednak nastawienie, drobne rzeczy, które dają mi szczęście zależą właśnie ode mnie. W dzisiejszym wpisie chcę się z Wami podzielić swoimi sposobami na idealny początek dnia i mam nadzieję, że Wy również odkryjecie swoje małe rzeczy, które mimo wczesnej pory i ogromnej chęci zostania w łóżku pozwolą cieszyć się z nowego dnia.

1. Wypracuj wieczorne nawyki

Na dobry poranek trzeba sobie zapracować. Trzeba tylko kilka minut, trochę wprawy i dobry plan. Zacznij od zaplanowania, w co się jutro ubierzesz i spakuj torebkę lub plecak. Dzięki temu rano zaoszczędzisz kilku gorączkowych minut.

2. Wstań 15 minut szybciej

To chyba najbardziej efektywna metoda na udany poranek. Zwłaszcza, gdy przygotowałaś się dzień wcześniej. Masz czas na makijaż, śniadanie, czy spokojne wyjście na autobus. Oczywiście zdarzają się takie dni, kiedy wyjątkowo mam ochotę zostać w łóżku dłużej, ale pozwalam sobie na to tylko w weekendy. Chociaż i wtedy staram się wstać pierwsza, gdy mój mąż jeszcze śpi. Nic bowiem nie wprawia mnie w dobry nastrój o poranku tak jak wypita w ciszy kawa.

3. Wypij szklankę wody z cytryną

Szklanka wody wypita kilka minut po przebudzeniu świetnie pobudza układ trawienny, oczyszcza organizm z toksyn i łagodnie orzeźwia. Jest to pierwsza czynność, którą wykonuję po wyjściu z sypialni. Bez tego rytuału nie wyobrażam sobie dobrego początku dnia.

4. Zrób makijaż

Nie wyobrażam sobie wyjścia z domu bez makijażu (zdarza mi się, ale bardzo rzadko). Dzień staram się zacząć od kilku rytuałów pielęgnacyjnych. Pierwszym z nich jest opłukanie twarzy chłodną wodą, która bardzo skutecznie rozbudza. Po osuszeniu skóry miękkim ręcznikiem, przecieram twarz tonikiem i wklepuję krem. Makijaż robię dopiero po wysuszeniu włosów. Wykonanie makijażu każdego ranka zajmuje mi tylko chwilkę. Uważam, że nie ma powodu, dla którego kobieta nie powinna wyglądać na zadbaną już od samego rana.

5. Weź zaopatrzenie

Od czasu do czasu fajnie jest coś zamówić lub kupić na mieście. Jednak na co dzień to się nie sprawdzi, bo drogo i niezdrowo, a domowe jedzenie jest smaczne. Masz lenia? Zrób kanapkę lub owsiankę. Jeśli zostało coś z obiadu wystarczy, że przełożysz wszystko do małego pojemnika i podgrzejesz jutro w pracy.


Czy Wy też macie jakieś swoje codzienne rytuały i ulubione czynności, bez których nie wyobrażacie sobie udanego poranka? Dorzucicie coś do listy?

Mam na imię Agnieszka i bardzo się cieszę, że udało Ci się trafić do mojego świata. Uwielbiam dobrą herbatę, koty i prostotę w każdej kwestii. A Ty co lubisz?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.