moje ulubione seriale
Lifestyle

Porcja moich ulubionych seriali #1 | HBO GO

Dzisiaj trochę nietypowo, bo o serialach, które aktualnie oglądam. Samej telewizji nie oglądam, zbyt wiele, ale dobrym serialem, czy filmem nigdy nie pogardzę. Bardzo sobie cenię wieczorne chwile przy kubku herbaty i dobrym serialu. Lubię ten dreszczyk emocji i wyczekiwanie na kolejne odcinki. Często jednak brakuje mi cierpliwości i serwuję sobie małe maratony. Dzisiaj trzy tytuły, każdy z innego gatunku, ale łączy je jedno, totalnie pochłaniają.  

co oglądam
co oglądam

Czarnobyl 

Zaczynam od serialu, który obejrzałam jednym tchem, odcinek za odcinkiem ze ściśniętym gardłem. W sumie nie było tego dużo, bo pięć odcinków. Nie sposób bez bólu i emocji patrzeć na cierpienia niewinnych ludzi. Dodatkowo ten sowiecki klimat na każdym szczeblu społeczeństwa i zakłamanie w imię poprawności ideowo-politycznej. Wszystko to sprawia, że serial utkwi nam na długo w pamięci.  

co oglądam
co oglądam

Opowieść podręcznej

Serial powstał na podstawie powieści Margaret Atwood. Oglądam już trzeci sezon, a poprzednie dwa obejrzałam dosyć szybko, po kilka odcinków. Nie potrafiłam dozować sobie emocji, a były one ogromne. Serial nie tylko jest interesujący, ale i przerażający. Wizja świata, gdzie kobieta staje się rzeczą przyprawia o dreszcze i do tego ta ścieżka dźwiękowa. 

co oglądam
co oglądam

Durrellowie

Na koniec coś optymistycznego i lekkiego. Serial został nakręcony na podstawie autobiograficznej powieści Gerarda Durrella, zoologa, który opisał życie swojej rodziny na greckiej wyspie Korfu. Piękne widoki greckiej wyspy i dużo ciepła – to właśnie serwuje nam ten serial. Zabawny, lekki i momentami abstrakcyjny. Jestem wręcz oczarowana. Zaczęłam oglądać drugi sezon i jestem bardzo ciekawa kolejnych odcinków i tego jak potoczą się dalsze losy ekscentrycznej rodziny Durrellów.  


Co sądzisz o moich propozycjach?

Mam na imię Agnieszka i bardzo się cieszę, że udało Ci się trafić do mojego świata. Uwielbiam dobrą herbatę, koty i prostotę w każdej kwestii. A Ty co lubisz?

11 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.