pozycja obowiązkowa
Lifestyle

Pozycja obowiązkowa – komedia romantyczna o lekkim zabarwieniu erotycznym

 

Ostatnio na poprawę humoru wybrałam się do kina z koleżanką na film „Pozycja obowiązkowa”. Widziałam zwiastun tej komedii i miałam nadzieję, że uda mi się na nią wybrać. Długo nie musiałam czekać, aby moje życzenie się spełniło.  

Pozycja obowiązkowa to komedia o lekkim zabarwieniu erotycznym z wyśmienitą obsadą. W rolę głównych bohaterek wcieliły się: Diane Keaton, Jane Fonda, Candice Bergen i Mary Steenburgen.

Cztery kobiety 

Cztery wieloletnie przyjaciółki raz w miesiącu spotykają się w stworzonym na własny użytek klubie czytelniczym. Niejedno już w życiu widziały, przeczytały i przeżyły, ale „Pięćdziesiąt twarzy Greya” okaże się w ich przypadku pozycją wyjątkowo inspirującą. Początkowo nieco onieśmielone, szybko dają się zauroczyć Christianowi Greyowi i jego zmysłowej pomysłowości. A ponieważ, jak wiadomo, życie jest krótkie, panie postanawiają nie tracić czasu i odkryć nowe twarze miłości. I choć z pewnością nie każdy facet to Grey, to niejednemu warto dać szansę…

Cztery kobiety, z różnym bagażem doświadczeń oraz temat, który w Polsce wciąż jeszcze stanowi tabu, czyli związek, miłość i seks.

Gra aktorska jest bez wątpienia znakomita. Cztery doskonałe aktorki i ich partnerzy świetnie wcielili się w swoje role i stworzyli obraz niezwykle zabawny i przyjemny w odbiorze. Humor jest tu wszechobecny i można nieźle się pośmiać.

Czytałam kilka opinii na temat tego filmu. Niektórzy pisali, że jest to płytka komedia bez jakiegokolwiek przekazu. Uważam jednak, że każdy, kto lubi komedie romantyczne, będzie dobrze się bawił.

Czy tylko ckliwa komedia?

Może i jest to ckliwa komedia, może nawet i bajka, ale przemyca ona w swojej treści istotną przesłankę o której z wiekiem często zapominamy. Tak naprawdę w życiu wszystko jest możliwe, a jedyną przeszkodą mogą być tylko nasze blokady i lęki przed negatywną opinią otoczenia. A prawda jest taka, że bez względu na wiek, każdy ma prawo do szczęścia.

Poszłam na ten film na poprawę humoru i wiecie co? Udało się! Z koleżanką wyszłyśmy z uśmiechem od ucha do ucha i jakoś lepiej na duszy się zrobiło. Każdemu przyda się taka mała odskocznia od problemów życia codziennego.

♥ ♥ ♥ 

„Pozycja obowiązkowa” – film warty do obejrzenia. Polecam.

Mam na imię Agnieszka i bardzo się cieszę, że udało Ci się trafić do mojego świata. Uwielbiam dobrą herbatę, koty i prostotę w każdej kwestii. A Ty co lubisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.