Sok z owoców żurawiny
Na słodko

Sok z owoców żurawiny + propozycja podania

Chyba każdemu z nas żurawina kojarzy się przede wszystkim z leczeniem i profilaktyką infekcji układu moczowego, szczególnie tych nawracających. I to prawda! Jednak żurawina jest stosowana w medycynie od wieków, również w leczeniu i zapobieganiu przeziębieniom, w dolegliwościach reumatycznych i żołądkowych. Flawonoidy zawarte w żurawinie działają przeciwmiażdżycowo i przeciwzakrzepowo i chronią układ krwionośny, a także chronią przed działaniem wolnych rodników. Żurawina zawiera wiele przeciwutleniaczy, a duża ilość potasu przyczynia się do normalizacji ciśnienia tętniczego krwi. Wygląda na to, że żurawina to same dobro…
 
Jakiś czas temu dostałam do przetestowania sok z owoców żurawinowy firmy Oleofarm. To, co pierwsze rzuciło mi się w oczy, to skład, czyli 100% soku z owoców żurawiny. Bez dodatków, ulepszaczy, barwników, czego niestety nie brakuje w tego typu sokach sklepowych.
 
A jakie są moje wrażenia? Sok jest kwaśny, a to dlatego, że jest bez dodatku cukru. Jednak idealnie pasuje jako dodatek do herbaty malinowej z dodatkiem soku żurawinowego i odrobiny miodu. Po otwarciu należy go przechować nie dłużej niż 14 dni. 
 
Tymczasem zapraszam na herbatę malinową z miodem i sokiem z owoców żurawiny… Przygotowanie jej to nic trudnego. Potrzebna nam będzie dobra herbata malinową (owocowa, a nie czarna aromatyzowana), sok z owoców żurawiny i miód. 
 

♥ ♥ ♥

A Wy pijecie tego typu soki? Jeśli macie swoje sposoby na ich wykorzystanie piszcie w komentarzu. 
 

Mam na imię Agnieszka i bardzo się cieszę, że udało Ci się trafić do mojego świata. Uwielbiam dobrą herbatę, koty i prostotę w każdej kwestii. A Ty co lubisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.