jak zaoszczędzić na sukni ślubnej
Ślub

TOP 4 sposoby, jak zaoszczędzić na sukni ślubnej?

jak zaoszczędzić na sukni ślubnej
Każda Panna Młoda w dniu swojego ślubu chce wyglądać wyjątkowo. Suknia ślubna jest sporym wydatkiem. Jeśli nie musimy zważać na koszty to możemy sobie pozwolić na nową suknię ślubną z renomowanego salonu. A co jeśli nas na to po prostu nie stać. Przygotowałam dla Was cztery sposoby jak zaoszczędzić na sukni ślubnej.

 

Wyprzedaże i outlety 

Wyprzedaże sukien ślubny to okazja dzięki, której możemy znaleźć suknię ślubną swoich marzeń w atrakcyjnej cenie. Śledź informacje na stronach internetowych salonów w twojej okolicy, by nie przegapić obniżek. Są również outlety ślubne, które oferują suknie ślubne w niższych cenach, a także dodatki do sukien ślubnych: welony i bolerka. Warto wybrać się do takiego outletu.

 

Szycie sukien ślubnych 

Wiele Panien Młodych decyduje się na wybranie takiej opcji. To świetny pomysł, pod warunkiem, że ma się pod ręką sprawdzoną krawcową. Jeśli wybrałaś opcję szycia sukienki, ustal na samym początku wszystkie szczegóły i poproś o wycenę zlecenia. W ten sposób, będziesz wiedziała na jaką kwotę powinnaś się przygotować i czy rzeczywiście jest to tańsze rozwiązanie.

 

Wypożyczalnia sukien ślubnych 

Dużą popularnością cieszą się również wypożyczalnie sukien ślubnych. Zanim jednak podejmiesz decyzję zapytaj się o warunki wypożyczenia sukni ślubnej: kiedy można odebrać suknię, w jakim terminie trzeba zwrócić i co się stanie, gdy suknia zostanie zniszczona. Niestety, musisz się liczyć z taką ewentualnością, zwłaszcza jeśli planujesz wesele. Wiadomo wypożyczenie sukni ślubnej ma swoje wady i zalety. Wadą jest na pewno to, że trzeba taką suknię szybko zwrócić, a co jeśli planujemy sesją ślubną, ile razy się zdarzyło, że takie sesje w plenerze były odwoływane ze względu na pogodę.

 

Używana suknia ślubna

Sporo zaoszczędzić również można na zakupie używanej sukni ślubnej, czy z tzw. drugiej ręki. Przedział cenowy jest bardzo różny i zależy od pierwotnej wartości sukni. Zanim jednak kupisz używaną suknię ślubną to ją przymierz i sprawdź czy nie ma uszkodzeń.

 

Jeśli o mnie chodzi to skorzystałam z opcji pierwszej, kupiłam suknię na wyprzedaży. Zastanawiałam się również nad wypożyczeniem, ale zniechęcił mnie termin zwrotu sukni, czyli poniedziałek po ślubie. Koszt wypożyczenia takiej sukni ślubnej zazwyczaj wynosi 50% ceny kupna. Opcja czwarta też była dla mnie ciekawym rozwiązaniem, tylko niesyty te suknie, które mi się podobały nie były w moim rozmiarze. Panny Młode mojego wzrostu na swój ślub wybierały przeważnie szpilki o 10 cm obcasie, a to dla mnie zdecydowanie za dużo i nie chciałam bawić się w przerabianie takiej sukni ślubnej. Za swoją suknię zapłaciłam 1200 zł, może nie była to suknia z renomowanego salonu i sławnego projektanta, ale najważniejsze, że dobrze się w niej czułam.

Mam na imię Agnieszka i bardzo się cieszę, że udało Ci się trafić do mojego świata. Uwielbiam dobrą herbatę, koty i prostotę w każdej kwestii. A Ty co lubisz?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.