woda z cytryną
Poradnik,  Zdrowie

Woda z cytryną – jak ją pić i dlaczego?

jak pić wodę z cytryną

Niby każdy wie, że wodę trzeba pić. Czasami ciężko się do tego zmotywować. Warto dodawać do wody cytrusy, miętę, czy ogórek, aby poprawić jej walory smakowe. Dzięki temu chętniej i częściej będziesz po nią sięgać. Warto również wyrobić sobie nawyk codziennego picia wody z cytryną, gdyż wpływa korzystnie na nasz organizm i nasze zdrowie. Posiada szereg zalet, które wypunktowałam. Nazbierało się ich aż 10!

10 ZALET PICIA WODY Z CYTRYNĄ
  1. O poranku pobudza lepiej niż kawa
  2. Zawiera przeciwutleniacze
  3. Chroni przed przeziębieniem
  4. Pomaga pozbyć się kamieni nerkowych
  5. Pita na czczo doskonale nawadnia
  6. Odświeża oddech (zwłaszcza po wyrazistym daniu lub alkoholu)
  7. Jest pomocna podczas odchudzania (jej picie powoduje uczucie sytości i pełności)
  8. Wspomaga trawienie i pomaga w walce z zaparciami
  9. Wspomaga oczyszczanie organizmu z toksyn (analogicznie do czystej wody)
  10. Pomaga utrzymać równowagę kwasowo-zasadową organizmu
O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ PIJĄC WODĘ Z CYTRYNĄ? 

Przede wszystkim pamiętaj o tym, że cytryna jest kwasem, który może prowadzić do erozji szkliwa i nadwrażliwości zębów. Co, więc zrobić żeby temu zapobiec? Po pierwsze, należy unikać picia soku z cytryny bez rozcieńczenia w wodzie. Po drugie, żeby chronić zęby, pij kwaśne napoje przez słomkę. Sięgaj również po wodę z cytryną na czczo, gdyż związki w niej zawarte będą lepiej przyswajane.

Pamiętaj też o temperaturze wody do rozcieńczania cytryny. Dlaczego? Każda obróbka termiczna redukuje ilość witaminy C. Dlatego zaleca się, aby woda była o jak najniższej temperaturze. Dodatkowo nasz organizm musi zużyć więcej energii do ogrzania zimnej wody, a to wpływa pozytywnie również na nasz metabolizm. Nie można jednak przesadzać ze zbyt niską temperaturą, bo możesz nabawić się zapalenia gardła. Dlatego pamiętaj, że umiar to podstawa. 

♥ ♥ ♥ 
 
A u Ciebie jak wygląda picie wody z cytryną? A może masz inne ulubione napoje?

Mam na imię Agnieszka i bardzo się cieszę, że udało Ci się trafić do mojego świata. Uwielbiam dobrą herbatę, koty i prostotę w każdej kwestii. A Ty co lubisz?

One Comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.