za słodko
Zdrowie

Za słodko – ebook, który warto przeczytać

Nie od dzisiaj wiemy, że cukier niesamowicie uzależnia i spożywany w nadmiernych ilościach szkodzi. Bardzo często specjaliści alarmują o problemie przesładzania codziennej diety zarówno przez dorosłych jak i dzieci. Dlatego postanowiłam kupić poradnik „Za słodko” wydany przez Czytamy EtykietyChciałam poszerzyć swoją wiedzę i sprawdzić, czego jeszcze nie wiem o cukrze. Niezbyt często kupuję poradniki i ebooki. Zanim to zrobię najpierw czytam opinie i zastanawiam się kilka razy, czy aby na pewno warto wydać pieniądze. Nie jest to żadna reklama, ale postanowiłam podzielić się z Wami moimi wrażeniami.  

„Twój cel to zdrowie Twoje i Twoich bliskich! Jest, o co walczyć! Aby móc się zmierzyć z przeciwnikiem najpierw musisz go lepiej poznać!”

Ten ebook to same konkrety, bez żadnego ściemniania i owijania w bawełnę. Dzięki niemu uświadomiłam sobie, że moja wiedza była bardzo znikoma. Niestety producenci manipulują i oszukują, dlatego żeby nie dać się im zwieść warto ciągle poszerzać swoją wiedzę i zacząć czytać etykiety

Często wydaje nam się, że skoro nie słodzimy herbaty ani kawy i nie objadamy się słodkościami to wyeliminowaliśmy cukier ze swojego życia. Niestety to nieprawda, bo w sklepach czyha na nas pełno pułapek. Warto sobie uświadomić, że cukier znajduje się również w tych produktach, które z pozoru nie wydają się nam słodkie, chociażby w musztardzie, ketchupie, czy o zgrozo w chlebie! Niby to tylko dodatki, niby nie spożywamy tego wiele. Jak byśmy wszystko podsumowali to wychodzi naprawdę spora ilość cukru. 

„Walka z cukrem nie jest łatwa, ale możesz ją wygrać. Już po kilku dniach zauważysz zmiany – przede wszystkim poprawi się Twój nastrój!”

Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy z tego jak bardzo jesteśmy uzależnieni. Twierdzimy, że „przecież wszystko jest dla ludzi”, „raz na jakiś czas coś słodkiego nie zaszkodzi”. Zgadzam się z tymi stwierdzeniami, ale czy faktycznie raz na jakiś czas sięgamy po coś słodkiego? Czy takimi stwierdzeniami nie oszukujemy samych siebie i nie usprawiedliwiamy swoich zachcianek? Jak często powtarzacie: „mam ochotę na coś słodkiego”. Przed detoksem cukrowym sama często wypowiadam te słowa i było to dla mnie okropne, że „na coś słodkiego” miałam ochotę nawet kilka razy w ciągu dnia. Po lekturze tego poradnika uświadomiłam sobie w jakiej znajdujemy się pułapce. Stwierdziłam, że warto postawić sobie kolejne wyzwanie. Początki nie były łatwe, bo nigdy takie nie są, ale przetrwałam i teraz wiem, że było warto. Oczywiście czasami pozwalam sobie „na coś słodkiego”, ale jest to naprawdę czasami i sięgam wtedy po zdrowe słodkości. 

 

Za słodko – komu kupić?

Przede wszystkim zacznij od siebie! Ten ebook otwiera oczy na to, jak cukier wpływa na nasz organizm, począwszy od mózgu! W jednym miejscu znajdziesz naprawdę sporo wiedzy i porad jak „odcukrzyć” swoje życie. Oprócz wiedzy merytorycznej otrzymasz również 20 przepisów na zdrowe słodkości, więc uważam, że warto. 

Warto zrozumieć, że woda smakowa – to nie jest woda. Że każdy kleks keczupu, łyżeczka musztardy miodowej, kubeczek niby zdrowego jogurtu owocowego – to kolejne spore dawki CUKRU! Jeśli Ty to zrozumiesz wtedy będziesz mogła (mógł) zacząć uświadamiać swoich bliskich. Wiem, że nie jest to proste zadanie, bo sama widzę na przykładzie swojego męża, który jest ogromnym uparciuchem. Mój cel to moje zdrowie i moich bliskich, dlatego nie zamierzam się poddawać!

 

Jak to jest z Waszą wiedzą o cukrze? Znacie ten poradnik? 

Mam na imię Agnieszka i bardzo się cieszę, że udało Ci się trafić do mojego świata. Uwielbiam dobrą herbatę, koty i prostotę w każdej kwestii. A Ty co lubisz?

10 komentarzy

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.