Zumba – dlaczego między nami nie zaiskrzyło?
Lifestyle

Zumba – dlaczego między nami nie zaiskrzyło?

Tyle zachwytów słyszałam na temat zumby, że sama postanowiłam zaspokoić swoją ciekawość. Skoro ten fenomen już tyle trwa, to coś w tym musi być. Generalnie byłam nastawiona bardzo pozytywnie. Za pierwszym razem poszło mi kiepsko i też kiepsko się bawiłam. No, ale pierwsze koty za płoty. Skoro się przełamałam to za drugim razem powinno pójść lepiej. Był drugi, trzeci i czwarty raz
  
Była fajna muzyka i wdzięcznie poruszające się instruktorki. Może i jest przy tym sporo śmiechu, może faktycznie można się przy tym świetnie bawić. Naprawdę chciałam to poczuć. Chciałam! Ale nie poczułam. 
 
 
Zamiast tego czułam się jakbym połknęła kij od szczotki. Oni w prawo, a ja w lewo, myliłam kroki i się wkurzałam. Oni kręcili tyłkiem, a ja czułam się co najmniej idiotycznie. Zobaczyłam, wypróbowałam i wiem, że ta forma ruchu kompletnie mi nie pasuje. Ważne jest to, aby dobrze się bawić, a zamiast dobrej zabawy była tylko irytacja. Po prostu nie mam „drygu” do układów choreograficznych i tyle. 
 
Potrafię zrozumieć, że ktoś się w tym odnajduje. Potrafię zrozumieć, że dzięki zumbie ludzie się ruszają i tracą zbędne kilogramy. Wiem, że w tym wszystkim nie chodzi o ogarnianie kroków i bycie perfekcyjnym. Trzeba dać się porwać muzyce i poczuć fun. Ja tego funu nie poczułam. Nie poczułam tych endorfin, które niby wydzielają się podczas tańca. Wolę jednak zajęcia na których nie będę miała problemu z powtórzeniem układu.
 
Większość miłośników zumby nie potrafi zrozumieć, że komuś ta forma ruchu może się nie podobać. Cóż… nie należny nikogo przekonywać na siłę. Warto poszukać sportu, który nam odpowiada. Dlatego zamiast marudzić ciągle próbuję czegoś nowego. Przekonałam się na własnej skórze, że zumba nie jest dla każdego. 
 
A Wy lubicie Zumbę? Jaką formę ćwiczeń lubicie najbardziej? 
 

Mam na imię Agnieszka i bardzo się cieszę, że udało Ci się trafić do mojego świata. Uwielbiam dobrą herbatę, koty i prostotę w każdej kwestii. A Ty co lubisz?

13 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.